Plise perde sistemleri için geometrik pencereler için çözüm odaklı olduğunu söylersek yanılmış olmayız.

Aynı zaman da sürekli olarak ulaşılması zor noktalar için de başarılı çözümler geliştirmiştir. Yarı geçirgen yapısı sayesinde aydınlık ortamlar yaratır.

Motorlu ve kumandalı sistemlerinde çok rahatlıkla uygulandığı modeller arasındadır.

Yıkanabilen, silinebilen özelliği ile plise perde sistemleri kolay kullanım sağlar. Aynı zaman da alev almama özelliği ile de sağlıklı ortamlar yaratır.

 

Plise Perde hakkında

Plise perdeler günümüzde en çok tercih edilen stor perdeye benzeyen bir perde türüdür. Genel olarak balkonlarda tercih edilen modellerini ofislerde de sıkça görürüz. Güneş ışığını çok iyi alması ve dışarıya karşı odanın içerisinde bir mahremiyet alanı yaratması sebebiyle de herkesçe en fazla tercih edilen perde modeli olarak yerini alıyor. Pilsse perde yine Avrupai tarzda güzel ve modern bir ürün modelidir. Ayarlanabilir ipleri sayesinde aşağı yukarı hareket eder ve V hareketi sayesinde de yine istenilen ayarda açılıp kapanabilir. Başarılı bir kurulumu en fazla 15 dakika sürer ve bu süre sonunda perdeniz kullanıma hazır hale gelmelidir.

Plise Perde üretimi ve ölçü hesaplama

Perdenin yapımı için önce ölçüler alınır. Bu ölçülere uygun olarak ve her bir pilenin hareketi hesaplanarak kaç pile olacağı da belirlenir. Bunlar birbirlerinin hareketlerine bağlı olarak sıraya dizilir. Bir mekanizma ipine de bağlı olur ve aşağı yukarı hareketler ile pilelerin V hareketleri sayesinde birçok şekle girebilirler. Güneş ışığını kesmek için pileleri indirebilir ya da biraz gün ışığı istiyorsanız pileleri hafif arayabilirsiniz. Çok kolay bir kullanımı vardır ve çok modern bir perde modeldir. Genelde çocuk odalarında tercih edilemez çünkü mekanizma bir çocuğun kullanabileceği gibi değildir ve dekorasyona da uymaz.